Selborne College stun Grey College over the weekend. This is Grey’s second loss in two weeks. Sterling High School beat Queens College 

-Advertisement-

King Edward School (KES) proved to be too strong for St Stithians beating them 71 – 17.

Dale  v Grens, 38-5
Grey High v Graeme, 22-15
Kingswood v Port Rex, 39-24
Muir v Cillie, 33-13         
Nico Malan v Despatch, 39-20   
Otto Du Plessis v John Walton, 28-0
Selborne College v Grey College, 20-19
St Andrew’s College v Cambridge, 33-10
Stirling v Queen’s College, 31-28
Victoria Park v Alexander Road, 22-20
Woodridge v Humansdorp, 22-20

Grey High School 22 – 15 Greame College 

AHS Kroonstad (Rooiskool) v Hentie Cilliers, 28-17
AHS Sasolburg v Suiderlig, 43-0
Bothaville v Wessel Mare, 26-22
Diamantveld v Upington, 12-3
Goudveld v HTS Sasolburg, 69-3
Hoërskool Kroonstad (Blouskool) v Riebeeckstad, 20-13
Noord-Kaap v Duineveld, 40-22
Paul Erasmus v Harrismith, 28-28              
Reitz v Ladybrand, 63-5
Selborne College v Grey College, 20-19
Welkom Gimnasium v Wilgerivier, 40-26
Witteberg v Bethlehem Voortrekker, 16-14

Affies v Westville, 29-9
Clifton v George Campbell, 63-10
DHS v Maritzburg College, 48-31
Kloof v Gelofte, 22-8

Affies v Westville, 29-9
Alberton High v Edenvale, 17-13
Alberton v Dinamika, 32-7
Barberton v Low veld, 32-10
Bekker v Trinityhouse, 29-18
Ben Viljoen v Hans Strijdom, 35-12
Centurion v Montana, 44-7
Curro Heuwelkruin v Eric Louw, 38-0
Die Wilgers v Overkruin, 64-3
Dr EG Jansen v Rustenburg, 43-6
Dr Malan v Heidelberg Volkskool, 46-0
Eldoraigne v Zwartkop, 43-7
Ellisras v Tom Naudé, 28-22
Frikkie Meyer v Piet Potgieter, 41-5
Garsfontein v Transvalia. 55-54
HTS Tuine v Curro Hazeldean, 45-26
HTS Witbank v Lydenburg, 15-10
Hartebeespoort v Bergsig, 10-6
Hans Moore v Oosterlig, 32-6 
Hoërskool Kroonstad (Blouskool) v Riebeeckstad, 20-13
Hoogenhout v Ermelo, 59-29
Hugenote (Springs) v Die Anker, 26-6
KES v St Stithians,  71-17
Kingswood v Port Rex, 39-24
Leeuwenhof v Benoni High, 15-3
Ligbron v Standerton, 38-15
Linden v Randburg, 20-14
Marais Viljoen v Jeugland, 92-7                
Merensky v Frans du Toit, 57-14
Midstream College v Pretoria-Noord, 27-5
Monument v Kemptonpark, 50-13
Nelspruit v HTS Middelburg, 40-20
Oos-Moot v Tuine, 34-6
Otto Du Plessis v John Walton, 28-0
Piet Retief v Generaal Hertzog, 22-10
Potchefstroom Gimnasium v Wesvalia, 21-17
President  v Zwaanswyk, 36-27
Pretoria Boys High v Jeppe, 29-18 
Queen’s High v Carletonville, 26-22
Riebeeckrand v Jan Viljoen, 22-15
Secunda v Bergvlam, 76-26
St Alban’s v St Benedict’s, 52-24
St David’s Inanda v Sutherland, 50-0
Steelcrest v Kriel, 43-10
Stoffberg v John Vorster, 36-29
Uplands College v Curro Nelspruit, 64-0
Vereeniging Gim v Driehoek, 36-35
Victoria Park v Alexander Road, 22-20
Vryburg v Schoonspruit, 48-22
Waterkloof v Noordheuwel, 40-20
Wesvalia v Potchefstroom Volkskool, 22-14
Wolmaransstad v HTS Rustenburg, 40-10
Wonderboom v HTS John Vorster, 10-8

Bellville v Worcester Gym, 30-16
Bellville-Suid v Kasselsvlei, 27-13
Bishops v Durbanville, 72-14
Boland Landbou v Wynberg, 62-17
Charlie Hofmeyr v Swartland, 45-17
Clifton v George Campbell, 63-10
DF Malan v Monumentpark, 30-5
Hugenote v Oudtshoorn, 46-10
Nico Malan v Despatch, 39-20   
Outeniqua v HTS Drostdy, 26-21
Overberg v Swellendam, 62-5
Paarl Boys’ High v Rondebosch, 73-7
Paarl Gimnasium v Oakdale, 37-27
SACS v Brackenfell, 26-12           
Somerset College v Edgemead, 14-5
Stellenbosch v Groendal, 33-17
Tygerberg High v HTS Bellville, 14-3