Selborne College stun Grey College over the weekend. This is Grey’s second loss in two weeks. Sterling High School beat Queens College 

King Edward School (KES) proved to be too strong for St Stithians beating them 71 – 17.

Dale  v Grens, 38-5
Grey High v Graeme, 22-15
Kingswood v Port Rex, 39-24
Muir v Cillie, 33-13         
Nico Malan v Despatch, 39-20   
Otto Du Plessis v John Walton, 28-0
Selborne College v Grey College, 20-19
St Andrew’s College v Cambridge, 33-10
Stirling v Queen’s College, 31-28
Victoria Park v Alexander Road, 22-20
Woodridge v Humansdorp, 22-20

Grey High School 22 – 15 Greame College 

AHS Kroonstad (Rooiskool) v Hentie Cilliers, 28-17
AHS Sasolburg v Suiderlig, 43-0
Bothaville v Wessel Mare, 26-22
Diamantveld v Upington, 12-3
Goudveld v HTS Sasolburg, 69-3
Hoërskool Kroonstad (Blouskool) v Riebeeckstad, 20-13
Noord-Kaap v Duineveld, 40-22
Paul Erasmus v Harrismith, 28-28              
Reitz v Ladybrand, 63-5
Selborne College v Grey College, 20-19
Welkom Gimnasium v Wilgerivier, 40-26
Witteberg v Bethlehem Voortrekker, 16-14

Affies v Westville, 29-9
Clifton v George Campbell, 63-10
DHS v Maritzburg College, 48-31
Kloof v Gelofte, 22-8

Affies v Westville, 29-9
Alberton High v Edenvale, 17-13
Alberton v Dinamika, 32-7
Barberton v Low veld, 32-10
Bekker v Trinityhouse, 29-18
Ben Viljoen v Hans Strijdom, 35-12
Centurion v Montana, 44-7
Curro Heuwelkruin v Eric Louw, 38-0
Die Wilgers v Overkruin, 64-3
Dr EG Jansen v Rustenburg, 43-6
Dr Malan v Heidelberg Volkskool, 46-0
Eldoraigne v Zwartkop, 43-7
Ellisras v Tom Naudé, 28-22
Frikkie Meyer v Piet Potgieter, 41-5
Garsfontein v Transvalia. 55-54
HTS Tuine v Curro Hazeldean, 45-26
HTS Witbank v Lydenburg, 15-10
Hartebeespoort v Bergsig, 10-6
Hans Moore v Oosterlig, 32-6 
Hoërskool Kroonstad (Blouskool) v Riebeeckstad, 20-13
Hoogenhout v Ermelo, 59-29
Hugenote (Springs) v Die Anker, 26-6
KES v St Stithians,  71-17
Kingswood v Port Rex, 39-24
Leeuwenhof v Benoni High, 15-3
Ligbron v Standerton, 38-15
Linden v Randburg, 20-14
Marais Viljoen v Jeugland, 92-7                
Merensky v Frans du Toit, 57-14
Midstream College v Pretoria-Noord, 27-5
Monument v Kemptonpark, 50-13
Nelspruit v HTS Middelburg, 40-20
Oos-Moot v Tuine, 34-6
Otto Du Plessis v John Walton, 28-0
Piet Retief v Generaal Hertzog, 22-10
Potchefstroom Gimnasium v Wesvalia, 21-17
President  v Zwaanswyk, 36-27
Pretoria Boys High v Jeppe, 29-18 
Queen’s High v Carletonville, 26-22
Riebeeckrand v Jan Viljoen, 22-15
Secunda v Bergvlam, 76-26
St Alban’s v St Benedict’s, 52-24
St David’s Inanda v Sutherland, 50-0
Steelcrest v Kriel, 43-10
Stoffberg v John Vorster, 36-29
Uplands College v Curro Nelspruit, 64-0
Vereeniging Gim v Driehoek, 36-35
Victoria Park v Alexander Road, 22-20
Vryburg v Schoonspruit, 48-22
Waterkloof v Noordheuwel, 40-20
Wesvalia v Potchefstroom Volkskool, 22-14
Wolmaransstad v HTS Rustenburg, 40-10
Wonderboom v HTS John Vorster, 10-8

Bellville v Worcester Gym, 30-16
Bellville-Suid v Kasselsvlei, 27-13
Bishops v Durbanville, 72-14
Boland Landbou v Wynberg, 62-17
Charlie Hofmeyr v Swartland, 45-17
Clifton v George Campbell, 63-10
DF Malan v Monumentpark, 30-5
Hugenote v Oudtshoorn, 46-10
Nico Malan v Despatch, 39-20   
Outeniqua v HTS Drostdy, 26-21
Overberg v Swellendam, 62-5
Paarl Boys’ High v Rondebosch, 73-7
Paarl Gimnasium v Oakdale, 37-27
SACS v Brackenfell, 26-12           
Somerset College v Edgemead, 14-5
Stellenbosch v Groendal, 33-17
Tygerberg High v HTS Bellville, 14-3        


SHARE